alfa centar logo   facebook twitter you tube

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALFA Centar Niksic

home about us programs contact  
 
 
NASLOVNA
O NAMA
  MISIJA | VIZIJA
  UPRAVNI ODBOR
PROGRAMI
  NATO
  SAOBRAĆAJ
  MLADI
  NIKŠIĆ
KONTAKT
 
FOTO GALERIJA
VIDEO GALERIJA
ARHIVA
DOWNLOAD
LINKOVI
 
Sigurna buducnost
Dobrodošli u II krug takmičenja „Sigurna budućnost“
Svi koji ste se registrovali i učestvovali u I krugu, već znate da je „Sigurna budućnost” nacionalno takmičenje koje se po prvi put realizuje u Crnoj Gori. Takmičenje organizuje ALFA Centar u saradnji sa Komunikacionim timom Savjeta za članstvo u NATO Vlade Crne Gore.
Rezultati I kruga takmičenja
Na ovogodišnjem takmičenju „Sigurna budućnost” prijavilo se ukupno 91 ekipa.
Na postavljena 24 pitanja, više od 20 tačnih odgovora imalo je 25 ekipa
Tačne odgovore možete pogledati ovdje.
Spisak ekipa koje su se plasirale u II krug takmičenja (prema datumu registrovanja):

Naziv ekipe

Takmičari/ke

Infinity

Balša Vujošević i Maša Vujošević

Gorštaci

Miloš Šipčić i Vukašin Obradović

ARES

Nemanja Adžić i Svetlana Eraković

Bitanga&dama

Jovan Vemić i Anđela Milinković

Gorosei

Nemanja Matijašević i Martin Mijušković

APOK

Anđelija Petrović i Ognjen Kečina

Crni panteri

Vedran Vujisić i Dejan Todorović

Momci Durmitorci

Luka Božović i Aleksandar Zeković

m&m

Dajana Raonić i Bojana Obradović

Sigurnost je u našim rukama

Bojana Rmandić i Marina Došen

Tesla

Đorđe Mijović i Nemanja Mijović

Rally-Vally

Rajka Pejanović i Valerija Čolović

Protagra

Slaven Minić i Petar Nikolić

Little mix

Koviljk Dacić i Ivana Grbović

Mimanun

Miloš Vujadinović i Matija Rašović

lester

Stefan Vesković i Dražen Ralević

Double A.

Anđela Bojović i Anja Pješivac

Spasoje Raspopović

Jelena Stanišić i Sead Osmanagić

Sunce

Tamara Aleksić i Predrag Vukanić

Ribolovci

Srećko Pipović i Todor Pajović

Tri metra iznad neba

Dejan Zejak i Ivana Filipović

Dream team

Vladimir Fatić i Majda Radončić

Sharks

Nevenka Dacić i Aleksandra Krgović

Pobjednici

Milorad Obradović i Vuk Grbović

Spaso

Andrea Jovanović i Naida Gerina

 
Uputstva i pravila za II i III krug takmičenja
II krug takmičenja – traje od 11. aprila do 08. maja 2016.g.
1. U II krugu odgovarate pismeno na 18 pitanja podijeljenih u tri oblasti : istorija i geografija, međunarodni odnosi i struktura NATO-a i Crna Gora i NATO.
2. Odgovore dostavljate u štampanoj verziji, na adresu: Alfa Centar, Serdara Jola Piletića 1, 81400 Nikšić.
3. Rok za dostavljanje odgovora iz II kruga je 08. maj 2016.g. do 17:00h. Ukoliko se odgovori dostavljaju poštom, mjerodavan je datum na koverti. Odgovori se takođe mogu dostaviti lično ili putem kurira na gore navedenu adresu.
4. Za sve odgovore navedite izvore koje ste koristili prilikom odgovaranja.
5. Odgovore će u periodu od 10. do 17.maja pregledati i bodovati ekspertski žiri koji će činiti predstavnici Ministarstva odbrane, Ministarstva vanjskih poslova i evropskih integracija, Komunikacionog tima Savjeta za članstvo Crne Gore u NATO i ALFA Centra.
6. Dvadeset ekipa čiji radovi budu najbolje ocijenjeni biće pozvani na intervju 23.maja.
7. Cilj intervjua je da se utvrdi nivo poznavanja materije i da se proglase deset najboljih ekipa za učešće u III krug takmičenja.
III krug takmičenja – održaće se od 29. maja do 31. maja 2016.g.
1. Treći krug takmičenja će se održati u kasarni “Milovan Šaranović” u Danilovgradu.
2. U ovom krugu će učestvovati deset najboljih ekipa iz drugog kruga takmičenja.
3. Treći krug podrazumijeva takmičenje u različitim sportskim vještinama (savladavanju pješadijskih prepreka, takmičenje u orjentiringu, prvoj pomoći i gađanju)
4. Takmičenje se završava 31. maja u 18:00h svečanim proglašenjem pobjednika, uručivanjem sertifikata i nagrada.
Organizator je za tri prvoplasirane ekipe obezbjedio sledeće nagrade:
- Za prvo mjesto putovanje u Brisel
- Za drugo mjesto učešće na međunarodnom kampu REACT 2016
- Za treće mjesto sportska oprema butika “UNO”.
Detaljni raspored takmičenja

15. mart

Početak takmičenja

Objavljivanje pitanja I kruga 

7. april

Krajnji rok za odgovore na pitanja I kruga

11. april

Obavještavanje o rezultatima iz I kruga

Početak II kruga takmičenja

Objavljivanje pitanja za II krug

08. maj

Krajnji rok za dostavljanje odgovora na II krug takmičenja

10 - 17. Maj

Rad ekspertskog žirija

23. maj

Intervju sa najbolje plasiranih dvadeset ekipa iz II kruga

24. maj

Obavještavanje o rezultatima sa intervjua i proglašenje deset ekipa – učesnika u III krugu

29 – 31. Maj

III krug takmičenja

31. maj

Proglašenje pobjednika, uručenje sertifikata i nagrada

Nadamo se da su uputstva bila jasna. Ako imate nekih pitanja u vezi sa takmičenjem budite slobodni da nas kontaktirate na e-mail adresu: sigurna.buducnost@alfacentar.org ili na Facebook stranici: Takmičenje za mlade Sigurna budućnost.
LINK KA PITANJIMA II KRUGA TAKMIČENJA
 
Copyright © ALFA Centar