alfa centar logo   facebook twitter you tube

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALFA Centar Niksic

home about us programs contact  
 
 
NASLOVNA
O NAMA
  MISIJA | VIZIJA
  UPRAVNI ODBOR
PROGRAMI
  NATO
  SAOBRAĆAJ
  MLADI
  NIKŠIĆ
KONTAKT
 
FOTO GALERIJA
VIDEO GALERIJA
ARHIVA
DOWNLOAD
LINKOVI
16.04.2017. | Takmičenje "SIGURNA BUDUĆNOST" - II krug
Svi koji ste se registrovali i učestvovali u I krugu, već znate da je „Sigurna budućnost” nacionalno takmičenje koje se po drugi put realizuje u Crnoj Gori. Takmičenje organizuje ALFA Centar u saradnji sa Komunikacionim timom Savjeta za članstvo u NATO.

Rezultati I kruga takmičenja

Na ovogodišnjem takmičenju „Sigurna budućnost” prijavilo se ukupno 84 ekipe.
Na postavljenih 20 pitanja, više od 15 tačnih odgovora imalo je 38 ekipa.
Tačne odgovore možete pogledati ovdje.
Spisak ekipa koje su se plasirale u II krug takmičenja ( prema datumu registrovanja):

Naziv ekipe

Takmičari/ke

FRESH Maša Vujošević i Jana Mitrović
BUZGE Milan Lukovac i Tamara Mujović
BOLJI ŽIVOT Dragana Gluščević i Aleksandra Jokić
NIKAC OD ROVINA Božidar Čolović i Bogdan Lazarević
KOJOVI KOJOTI Damir Stanojević i Luka Jovanović
PREDATORI Đorđije Jovanović i Janko Smolović
JELISAVETE Anđela Jokić i Marija Veljović
MAŠA I MEDVED Anđela Medojević i Mašo Vukasnović
RAPALA Srećko Pipović i Todor Pajović
HOPLITI Nemanja Novović i Stefan Vesković
SAGAFREDO Vladimir Jovović i Boriša Jovović
FUTURE LEADERS Veljko Smolović i Dragan Barać
PINGVINI PROLETERI Darko Daković i Igor Rakočević
GEEN Jovan Simanić i Nemanja Cetković
NEZAUSTAVLJIVI Matija Grdinić i Isidora Marković
DONJE LUGE Miloš Ćukić i Miljan Aković
IVANGRAD Filip Šćekić i Branko Trifunović
DURMITOR Milan Šibalić i Desimir Medojević
SPARTANCI Andrija Peruničić i Lazar Delić
CONCORDIA Vasilisa Milosevic i Nina Nikcevic
LOVĆEN Ilija Ivanovic i Petar Soc
BINGO Dejan Zejak i Ivana Filipović
LEX Gentijana Emsija i Abdurahman Emsija
NIKŠIĆKE FOKE Mijanović Zoran i Zvizdić Nikola
ROSA CANINA Tamara Pavlović i Teodora Milinković
VALLY-RALLY Valerija Čolović i Rajka Pejanović
SELENOPHILIAS Amina Bibć i Andrijana Agović
SI Ivona Nedić i Staša Čolović
JA Jelena Đukić i Anđela Đurđić
SJEVERNJAČA Enes Markišić i Edis Markišić
BRADERI Markišić Adel i Markišić Šućko
PLJEVALJSKI KLAN Aldin Memić i Erman Krupa
ŽANDARI Stefan Stojanović i Dejan Marsenić
A&N Arifa Kalajdžić i Nemanja Mijović
THE STRONGEST Jovana Raketić i Tamara Ivanović
H & M Hamdija Feratović i Meris Laličić
REBELLIONS Q Đorđe Mijović i Rade Dašić
 

Uputstva i pravila za II i III krug takmičenja

II krug takmičenja – traje od 16. aprila do 12. maja 2017.g.

 
1. U II krugu odgovarate pismeno na 15 pitanja podijeljenih u tri oblasti : istorija i geografija, međunarodni odnosi i struktura NATO-a i Crna Gora i NATO.
2. Odgovore dostavljate u štampanoj verziji, na adresu Serdara Jola Piletića 1, 81400 Nikšić.
3. Rok za dostavljanje odgovora iz II kruga je 12. maj 2017.g. do 17:00h. Ukoliko se odgovori dostavljaju poštom, mjerodavan je datum na koverti. Odgovori se takođe mogu dostaviti lično ili putem kurira na gore navedenu adresu.
4. Za sve odgovore navedite izvore koje ste koristili prilikom odgovaranja.
5. Odgovore će u periodu od 12. do 19.maja pregledati i bodovati ekspertski žiri koji će činiti predstavnici Ministarstva odbrane, Ministarstva vanjskih poslova, Komunikacionog tima Savjeta za članstvo Crne Gore u NATO i ALFA Centra.
6. Dvadeset ekipa čiji radovi budu najbolje ocijenjeni biće pozvani na intervju 23.maja.
7. Cilj intervjua je da se utvrdi nivo poznavanja materije i da se proglase deset najboljih ekipa za učešće u III krugu takmičenja.
 

III krug takmičenja – održaće se od 29. maja do 31. maja 2017.g.

kasarna “Milovan Šaranović” - Danilovgrad
1. U ovom krugu će učestvovati deset najboljih ekipa iz drugog kruga takmičenja
2. Treći krug podrazumijeva takmičenje u različitim sportskim vještinama (savladavanju pješadijskih prepreka, takmičenje u orjentiringu, prvoj pomoći i gađanju)
3. Takmičenje se završava 31. maja u 18:00h svečanim proglašenjem pobjednika, uručivanjem sertifikata i nagrada.
Organizator je za tri prvoplasirane ekipe obezbjedio sledeće nagrade:
- Za prvo mjesto: Studijska posjeta NATO štabu u Sarajevu
- Za drugo mjesto: Učešće na međunarodnoj ljetnoj školi REACT 2017
- Za treće mjesto: Sportska oprema - Cakan sport www.cakansport.com
Sve učesnike trećeg kruga takmičenja Vojska Crne Gore nagrađuje mobilnim telefonima.
 

Detaljni raspored takmičenja

raspored
Nadamo se da su uputstva bila jasna. Ako imate nekih pitanja u vezi sa takmičenjem budite slobodni da nas kontaktirate na e-mail adresu sigurna.buducnost@alfacentar.org ili na Facebook stranicu: Takmičenje za mlade Sigurna budućnost.

LINK KA PITANJIMA II KRUGA TAKMIČENJA

 
Copyright © ALFA Centar